واشر لاستیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

واشر لاستیکی حلقه های لاستیکی مسطح با سوراخ های مرکزی برای قرار دادن به عنوان بست و عدم اجازه عبور مایعات هستند. واشرهای لاستیکی از نشتی جلوگیری می کنند، از سطوح محافظت می کنند و لرزش را در کاربردهای مختلف کاهش می دهند. این قطعات لاستیکی به دلیل دوام و انعطاف پذیری خود، در بسیاری از کاربردها نسبت به واشرهای فلزی مهر و موم محکم تری دارند.

واشر لاستیکی در سیستم های لوله کشی، گرمایش و تهویه مطبوع و همچنین استخرها، قایق ها و سایر محصولات آبی که در تماس گسترده با آب هستند استفاده می شود. همچنین در برابر بارهای الکتریکی در کاربردهای الکترونیکی و حرارتی عایق مورد استفاده قرار میگیرند. علاوه بر این، واشرهای لاستیکی شوک را جذب می‌کنند و برای استفاده به عنوان فاصله‌دهنده لاستیکی در ماشین‌هایی با قطعات متحرک مکرر مناسب هستند. بدون توجه به کاربرد، کیفیت غیر ساینده واشرهای لاستیکی محصولات بدون خش را در طول عمر آنها تضمین می کند.

 

انواع واشر لاستیکی

واشر لاستیکی به دلیل انعطاف پذیری بالا و سازگاری با سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد واشر لاستیکی مختلف است. که عبارتند است از:

واشرهای لاستیکی سیلیکونی: واشرهای سیلیکونی در دماهای شدید (150 تا 500 درجه فارنهایت) در آب و هوای خشک یا مرطوب مقاومت می کنند و بهترین محدوده دمایی را ارائه می دهند. همچنین با فشرده سازی کم کار می کنند و در برابر ازن، نور UV و قارچ مقاومت می کنند. سیلیکون ماده انتخابی برای روغن های ترمز و روغن های با نقطه آنیلین بالا است، اما برای روغن های نفتی و کتون ها به خوبی کار نمی کند.

واشرهای لاستیکی اتیلن پروپیلن دی ان مونومر (EPDM): این واشرها می توانند در برابر آب و هوای شدید و دما از 60 درجه تا 280 درجه فارنهایت مقاومت کنند. آنها همچنین نفوذپذیری گاز پایینی دارند و در برابر ازن، بخار، آب، الکل ها و مایعات ترمز مقاومت می کنند. واشرهای لاستیکی EPDM دارای کیفیت دی الکتریک هستند که محافظت بالایی در برابر جریان های الکتریکی، ازن و نور خورشید ایجاد می کنند. در برابر حرارت مقاوم است و ثبات رنگ عالی دارد.

واشرهای لاستیکی نئوپرن: این واشرها کیفیت خوبی دارند، مقاومت بالایی در برابر ازن دارند و مقاومت خوبی در برابر روغن، نفت و حلال دارند. آنها در دمایی از منفی 65 درجه فارنهایت تا 260 درجه فارنهایت کار می کنند. آنها همچنین در برابر فریون ها، روغن های با نقطه آنیلین بالا و اسیدهای ملایم مقاومت می کنند. لاستیک نئوپرن در کاربردهای الاستومری همه منظوره به خوبی کار می کند.

کاربردهای واسر لاستیکی

تولیدکنندگان واشرهای لاستیکی را به عنوان فاصله‌دهنده، فنرها، دستگاه‌های قفل‌کننده و پدهای سایش تولید می کنند. آنها همچنین از اتصال دهنده های رزوه ای، به ویژه در صنعت ساخت و ساز پشتیبانی می کنند. در کمپرسورها، ارتعاش را جذب کرده و سیال و همچنین اتصالات مایع را آب بندی می کنند. ضربه ها را جذب می کنند و موتورهای الکتریکی را عایق می کنند.

واشرهای لاستیکی در آب بندی کاربردهایی که نیاز به انعطاف پذیری دارند مانند ماشین آلات، قطعات خودرو و لوازم خانگی کمک می کنند. آنها همچنین در تجهیزاتی که با روغن و نفت تماس دارند استفاده می شود.

صنایعی که از واشر لاستیکی استفاده می کنند شامل ساخت و ساز، تاسیسات برق و لوله کشی، همراه با تولیدکنندگان هوافضا و خودرو، تولید کنندگان لوازم خانگی و OEM ها می باشد.

واشرهای لاستیکی سیلیکونی

واشرهای لاستیکی سیلیکونی عمدتاً در صنعت برق و انرژی تجدید پذیر استفاده می شود. بهفر پلیمر به عنوان یک تولید کننده واسر سیلیکونی باسابقه چند ساله واشرهای سیلیکونی از برش مواد، لمینیت چسب، برش قالب، ماشینکاری CNC، ساخت و مونتاژ را تولید می کند. ما می توانیم انواع واشرهای لاستیکی سیلیکونی خاص مشتری را در طیف گسترده ای از اشکال، اندازه ها، ضخامت ها و تراکم ها ارائه دهیم.

 

واشرهای لاستیکی سیلیکونی استاندارد

سیلیکون مقاومت بسیار خوبی در برابر فرسودگی، ازن و دما دارد. تا +400 فارنهایت را تحمل می کند و همچنین دمای پایین تا 40- فارنهایت را. مشخصه درجه حرارت سیلیکون می تواند تا 500+ فارنهایت یا تا 197- درجه فارنهایت برسد. سیلیکون در درجه FDA موجود است و فلورو سیلیکون. سیلیکون نیز در یک اسفنج برای کاربردهای فشرده سازی کم موجود است.

 

مواد واشر لاستیکی سیلیکونی

واشرهای لاستیکی سیلیکونی به دلیل مقاومت عالی در برابر o-zone و عوامل جوی اغلب در محیط های خارجی استفاده می شوند. همچنین دارای محدوده دمایی استثنایی هستند و از نظر حرارتی در دمای بین -60 تا 230 درجه سانتیگراد پایدار می مانند. ما همچنین قادر به ارائه واشرهای لاستیکی سیلیکونی هستیم که مقاوم در برابر شعله، مورد تایید FDA و WRAS هستند.

 

محدوده دمایی عالی (60- تا 230+ درجه سانتی گراد)

آب بندی خارجی عالی (هوا، گرد و غبار و مهاجرت آب)

رتبه IP خوب (IP67)

راه حل خوب NVH

سمیت کم

 

واشر Nbr چیست و چه کاربردی دارد؟

Neoprene Rubber Washers  یا واشر NBR لاستیک نئوپرنی است که دارای طیف گسترده ای از خواص مفید از جمله مقاومت متوسط در برابر ازن، UV، آب و هوا، آب، روغن ها، گریس ها و حلال ها است. به دلیل این خواص، نئوپرن یک انتخاب محبوب برای کاربردهای مختلف است.

مشخصات:

درجه حرارت: درجه بالا

مشخصات: FDA

جنس:نئوپرن-لاستیک-واشر

قابلیت نگهداری +-.001 در ابعاد بحرانی.

همه واشرها با چسب حساس به فشار در یک طرف یا دو طرف موجود هستند

برای خدمات پزشکی، FDA، الکترونیکی و برنامه های علمی که سطح کنترل شده ذرات مورد نیاز است، مهر و موم محیطی تمیز را ارائه می دهد. واشر کانن دارای قابلیت های کلاس 10000 می باشد.

 

استفاده در انبار: سفارشات پتو، VMI (موجودی مدیر فروشنده)، JIT (به موقع)، KAN BAN.

 

استفاده در چاپ: قطعات جداگانه را می توان برای اهداف شناسایی برچسب گذاری کرد. ما توانایی چاپ شماره قطعه، علامت شناسایی یا نام شرکت شما را روی هر واشر داریم. رنگ های مختلف جوهر موجود است. علامت گذاری بر اساس مشخصات مشتری یا MIL-STD-130

 

استفاده در بسته بندی: قطعات را می توان کیسه کرد و در مقادیر مشخص برچسب گذاری کرد و با P/N یا هر گونه اطلاعات مورد نیاز برچسب گذاری کرد. قابلیت برآوردن هر گونه الزامات خاص بسته بندی یا برچسب گذاری.

 

 

واشر Sbr چیست و چه کاربردی دارد؟

SBR (Styrene-butadiene): SBR کوپلیمری از استایرن و بوتادین است و خواصی شبیه به لاستیک طبیعی دارد. مقاومت سایشی خوب، استحکام ضربه عالی، انعطاف پذیری بسیار خوب و استحکام کششی بالا دارد.

 

مشخصات:

قابلیت نگهداری +-.001 در ابعاد بحرانی

همه واشرها با چسب حساس به فشار در یک طرف یا دو طرف موجود هستند

برای خدمات پزشکی، FDA، الکترونیکی و برنامه های علمی که سطح کنترل شده ذرات مورد نیاز است، مهر و موم محیطی تمیز را ارائه می دهد. واشر کانن دارای قابلیت های کلاس 10000 می باشد

انبار: سفارشات پتو، VMI (موجودی مدیر فروشنده)، JIT (به موقع)، KAN BAN.

 

چاپ: قطعات جداگانه را می توان برای اهداف شناسایی برچسب گذاری کرد. ما توانایی چاپ شماره قطعه، علامت شناسایی یا نام شرکت شما را روی هر واشر داریم. رنگ های مختلف جوهر موجود است. علامت گذاری بر اساس مشخصات مشتری یا MIL-STD-130

 

بسته بندی: قطعات را می توان کیسه کرد و در مقادیر مشخص برچسب گذاری کرد و با P/N یا هر گونه اطلاعات مورد نیاز برچسب گذاری کرد. قابلیت برآوردن هر گونه الزامات خاص بسته بندی یا برچسب گذاری.

برای دیدن محصولات بهفر پلیمر اینجا کلیک کنید

شیلنگ سیلیکون

قطعات لاستیکی